Zákaznícka zóna

Mzdy pre pokročilých
5* 17 hodnotení

Vybrať termín

Máte už s mzdami a personalistikou skúsenosti, no túžite byť vo svojej práci lepší? Rezervujte si miesto na kurze pre pokročilých mzdových účtovníkov online a v pohodlí Vášho domova alebo kancelárie sa pozrieme na náročnejšie problémy pri vedení mzdovej agendy.

Ako bude výuka prebiehať?

Vďaka aplikácii Zoom sa ocitnete vo virtuálnej učebni, kde sa spolu s ďalšími klientmi stretnete naživo s lektorom. Bude vám postupne vysvetľovať teóriu, budete môcť klásť otázky, ak by ste niečomu neporozumeli, podobne ako v triede. Máme pripravené príklady na základe ktorých si precvičíte prebrané učivo. K dispozícii vám budú prezentácia a tlačivá.

Aby ste mali z kurzu maximum, je potrebné mať zvládnuté základné pojmy alebo byť absolventom nášho základného kurzu Mzdy a personalistika alebo Mzdy a personalistika online.

Čo vás na kurze čaká?

Skôr, než sa pustíte do výpočtov rôznych špecifických prípadov, ktoré sa môžu pri vedení mzdovej agendy vyskytnúť, zopakujete si s lektormi základné pojmy. Kurz prebieha interaktívnou formou, preto akékoľvek otázky sú viac než vítané.

Detailný obsah kurzu:

1. ZÁKLADNÉ  MZDOVÉ POJMY                                                         

- mzda a zložky mzdy,

- všeobecný postup výpočtu mzdy

2. POMOCNÉ  MZDOVÉ VÝPOČTY                                                                 

- priemerná mzda na pracovnoprávne účely,

- denný vymeriavací základ pri všetkých alternatívach vzniku nemocenského poistenia,

- výpočet pomernej časti dovolenky za kalendárny rok, dovolenky za odpracované dni, 

  krátenie Dovolenky,

- dovolenka pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase,

3. MZDOVÉ  POLOŹKY PRI  RȎZNYCH  TYPOCH MZDY

- časová pri rôznom rozvrhnutí pracovného času

- úkolová, podielová, zmiešaná, zmluvná, naturálna

- nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas

4. ODVODOVÉ  POVINNOSTI  - PRACOVNÁ  ZMLUVA     

- výnimky v poistení ZP 

- odpočítateľná položka v ZP

- oznamovacie povinnosti v ZP vo výnimočných situáciách (PN, OČR, NV, A, MD, RD),

- výnimky v SP (starobní, predčasní starobní, invalidní dôchodcovia)

- odvodová úľava v SP a ZP

- oznamovacia povinnosť pri PN, OČR, NV, A, MD, RD 

- príjmy po skončení pracovného pomeru a nepravidelné príjmy = výkazníctvo

5. ODVODOVÉ  POVINNOSTI PRI  PRÁCACH NA  „DOHODY“                           

- študent strednej školy

- študent denného štúdia vysokej školy

- pracovník v aktívnom veku

- pracovník poberajúci starobný, invalidný, výsluhový dôchodok

6. ZDAŇOVANIE  ZÁVISLEJ PRÁCE  -  MZDA                                                          

- sadzby dane

- nezdaniteľná časť základu dane – podmienky a nároky

- daňový bonus – podmienky a nároky

7. EXEKUČNÉ  ZRÁŽKY                                                                                                  

- povinnosti zamestnávateľa

- výpočet exekučných zrážok zo mzdy

 

Rozsah kurzu
20 vyučovacích hodín

Čo je zahrnuté v cene?

Vyžaduje sa len aby ste si stiahli bezplatnú aplikáciu Zoom - zašleme vám podrobný návod ako si ju nainštalujete a ako sa do učebne prihlásite. Je to jednoduché, ak ale budete mať akékoľvek otázky, požiadavky na technickú alebo inú pomoc, obráťte sa, prosím, na nás.

Všetky ostatné potrebné materiály a tlačivá si môžete stiahnuť zo zákazníckej zóny, kde neustále pribúdajú aktuálne verzie

Čo na kurz hovoria absolventi?

Patrícia Mikulová

5*

Kurz splnil moje očakávania. Páčil sa mi prístup, špeciálne zameranie sa na problematiku, ktorú sme my ako klienti potrebovali pre zlepšenie v našich oboroch. Lektor pôsobil vzdelane, páčilo sa mi, že sa to netýkalo len miezd, ale bolo to "z každého rožku trošku":). Tento kurz by som odporučila aj známemu, pretože sa tu dá veľa naučiť. Sama by som sa na iný kurz v Agentúre Jaspis prihlásila.

Lucia Horváthová

5*

Dozvedela som sa čo potrebujem a aj veci navyše. Som veľmi spokojná, preberali sme aj príklady z praxe a riešili konkrétne prípady. Lektorka vynikajúca.

Zuzana Káčerová

5*

Dobre zvolená problematika k začiatočníckemu kurzu pre pokročilý kurz. Výborné materiály, oceňujem prácu s počítačom. Pani lektorka odškolila na výbornú, hodnotím odbornosť, prednes, poradenstvo. Odniesla som si veľa. Ďakujem.

Henrieta Botková

5*

Problematika vysvetlená na konkrétnych príkladoch, vypĺňanie tlačív s vysvetlením, žiadne zbytočné preberanie teórie. Lektorka mala príjemný prístup, vysvetlenie exekúcií tak, aby to pochopil každý. Pozitívne hodnotím riešenie aktuálnej problematiky - dátové schránky, ktoré boli príjemným spestrením kurzu.

Ivana Kolárová

5*

Kurz bol vedený odborne a splnil moje očakávania, Využijem aj iné kurzy Agentúry Jaspis. Pani Švaňová je odborník a naozaj kvalitne a odborne odprednáša učivo. Nezabúda ani na príklady z praxe.

Iveta Benceová

5*

Skriptá, teória, ale aj príklady z praxe mi veľmi pomohli pochopiť danú tému. Lektorka je TOP! Výborne vysvetľuje, vždy poradí. S kurzom som spokojná. Dostala som mnoho nových a zrozumiteľných informácii, učivo bolo plne obsiahnuté. Lektorka mala veľmi profesionálny prístup, široká znalosť témy a zákonov, pohotové odpovede, dobrá nálada, lektorka vytvorila na kurze veľmi príjemnú atmosféru.

Iveta Benceova

5*

Skriptá, teória ale aj príklady z praxe mi veľmi pomohli pochopiť danú tému, lektorka je TOP. Výborne vysvetľuje, vždy poradí, s kurzom som spokojná. Pani lektorka mala veľmi profesionálny prístup, na kurze vytvorila príjemnú atmosféru.

Zuzana Hanušová

5*

Kurz bol vynikajúci, prebrali sme naozaj všetky naše položené otázky. Pán Sýkora bol vynikajúci, naozaj pripravil pre mňa zaujímavé témy, odpovedal na všetky moje otázky.

Jarmila Horváthová

5*

Výborná príprava lektora, praktické ukážky riešenia rôznych druhov/prípadov výpočtu miezd. Priniesol odporúčanie/radu či ukážku, čo kde hľadať. Lektor poskytol rôzne dodatočné materiály. Prešli sme si praktické príklady riešenia konkrétnych prípadov, s ktorými sa stretávame.

Jana Baková

5*

Kurz prebiehal super, všetko bolo jasné, zrozumiteľné a dobre (odborne) pripravené. Výklad bol dobre pripravený, hodiny zaujímavé, poučné, lektorka milá, ústretová a pozitívne naladená.

Daniela Palindrabová

5*

Kurz prebiehal podľa osnovy na vysokej profesionálnej úrovni, maximálna spokojnosť s lektorkou aj získanými vedomosťami. Lektorka na kurze zodpovedala všetky odborné otázky, mala ľudský a profesionálny prístup.

Lenka Fedorová

5*

Kurz prebiehal veľmi dobre, témy na seba nadväzovali, učivo bolo podané zrozumiteľne, bol dostatočný čas aj na individuálne položené otázky. Lektorka je vynikajúca, ako bola aj na predošlom kurze. Aj vďaka nej som sa pre pokračovanie kurzu rozhodla.

REVAK,s.r.o.

5*

Pani Švaňová je veľmi milá, ochotná, rozumie perfektne problematike, odpovedá na všetky otázky, snaží sa vždy porozumieť a vysvetliť, dáva veľa príkladov z praxe aj upozornení...

Ing. Barbara Rybárová

5*

Pani Weberová viedla kurz zrozumiteľne a primerane skúsenostiam účastníkov. Som veľmi spokojná a verím, že sa naše cesty ešte niekedy stretnú ????

Celkovo 14 recenzií

Aktuálne termíny

Mzdy pre pokročilých

Doobedný ONLINE kurz od 8:30 do 12:00
02. 11. 2021 - 05. 11. 2021 (kalendár)
lektor: Marta Weberová (detail)

prihlásiť sa (90,00 €)

6 voľných miest

Víkendový ONLINE kurz od 08:30 do 12:00
27. 11. 2021 - 05. 12. 2021 (kalendár)
lektor: Marta Weberová (detail)

prihlásiť sa (90,00 €)

7 voľných miest

Mohlo by Vás zaujímať

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.